'Ik heb het lichaam van mijn zoon met mijn eigen handen verplaatst': in de overvolle gezondheidscentra van Balasore lopen de littekens diep

0
60

Toen de 40-jarige Lalji Sagai twee dagen geleden zijn huis in Madhubani in Bihar verliet met twee van zijn zonen, droomde hij van een beter leven voor hen en zijn jongste zoon die thuis bleef.

Dat mocht niet zo zijn.

Sundar, de oudste zoon van Sagai, stierf in de Coromandel Snel ongeval in Odisha's Balasoreop vrijdagavond. Ze waren in de generale wagon gestapt van de trein naar Chennai, waar Sagai werkte en waar hij hoopte ook werk te vinden voor zijn zonen.

Saigai's zwager, Dilip, kwam ook om het leven bij het ongeval. Inder, de tweede zoon van Sagai die ook in de trein zat, overleefde het ongedeerd.

Naast het lichaam van zijn zoon in het Community Health Centre (CHC) in Soro in het district Balasore, vertelde Sagai aan The Indian Express: “We waren met een groep van negen mensen die naar Chennai reisden. We hoorden harde geluiden en plotseling begonnen mensen op elkaar te vallen. In de koets was het volkomen donker. We schreeuwden hulpeloos om hulp. Even later realiseerde ik me dat mijn zoon er niet meer is. Ik heb het lichaam van mijn zoon met mijn eigen handen verplaatst,” zei Sagai.

Sagai heeft gewerkt als bewaker in Chennai en verdient ongeveer Rs 17.000 per maand na dubbel werk te hebben gedaan. “Aangezien er geen werkgelegenheid is in ons dorp, heb ik besloten om twee van mijn zonen mee te nemen om ons gezin van extra inkomsten te voorzien. Maar het lot had iets anders voor ons gepland dat ik niet had kunnen raden,” voegde hij eraan toe.

Veel overlevenden, zoals Sagai, die in verschillende ziekenhuizen in Balasore wachtten op een kans om terug naar huis te gaan, vertelden de horrorscènes van het ongeval.

Minstens 288 mensen stierven en meer dan 900 werden gewond nadat 10-12 rijtuigen van de Coromandel Express vrijdagavond in Balasore ontspoorden en op een aangrenzend spoor vielen in het pad van een andere trein – de Yashwantpur-Howrah Express.

Advertentie Express uitgelegd | Hoe gebeurde het treinongeluk in Odisha? Dit is wat we tot nu toe weten

Tapasi Sardar (22) uit Howrah maakte deel uit van een groep van 11 uit verschillende delen van West-Bengalen, die naar huis terugkeerden na ongeveer zeven maanden als landarbeiders in Guntur in Andhra Pradesh te hebben doorgebracht. Ze zaten op de Yashwantpur-Howrah Express en Tapasi was slechts vier uur verwijderd van haar halte en een hereniging met haar familie, toen het ongeluk toesloeg.

“Overal heerste chaos. Mensen schreeuwden nadat onze bus ondersteboven was gekeerd. Ik heb verwondingen aan mijn hoofd en gezicht, maar het gaat goed met me. Ook met de andere leden van onze groep gaat het goed. Het is als een wedergeboorte. Ik bid tot God om me te helpen zo snel mogelijk naar huis te gaan”, zei Tapasi, die werd behandeld in het stadhuis van Soro, terwijl het Soro CHC overstroomde met patiënten.

Gopal Mirdha (40) en zijn vrouw Anju Devi, uit het Godda-district van Jharkhand, zaten ook in de algemene bus van de Yashwantpur-Howrah Express. Ze keerden terug uit Bengaluru, waar ze twee maanden geleden heen waren gegaan om in een crèche te werken terwijl hun tienerzoon bij zijn oma thuisbleef.

Advertentie

“We zijn erin geslaagd om uit de ontspoorde bussen te komen nadat enkele lokale bewoners ons te hulp kwamen. Sommige jongeren hielpen ons met een voertuig naar het ziekenhuis te komen”, zei Gopal, die aanzienlijke verwondingen aan zijn been en hoofd opliep. “Veel mensen in onze bus stierven ter plekke.”

Subash Shekh (43), geboren in East Bardhaman, reisde in de S1-bus van de Coromandel Express, met naar Chennai. Van daaruit zou hij naar Pattambi in Kerala zijn gegaan, waar hij in een steenfabriek heeft gewerkt. Hij heeft ernstig hoofdletsel opgelopen en wordt nu behandeld in het Soro CHC.

Lees ook

Amit Shah ontmoet een team van worstelaars, ze vragen om een ​​vroege aanklacht

Brug over Ganga 'stort in', zegt Bihar geplande sloop

De oorzaak van het treinongeluk in Odisha, de verantwoordelijken geïdentificeerd: spoor …

Odisha-treintragedie Hoogtepunten: Spoorwegministerie zoekt CBI-sonde naar tr… Lees ook | Overlevenden van treinongeluk Odisha uit Karnataka vertellen horror: 'De beelden zullen me mijn leven lang achtervolgen' gezondheidszorg aan de gewonden in ziekenhuizen.