Pas afgestudeerde, oudere vrouw – nieuwe opflakkering in Manipur laat meer gebroken gezinnen achter

0
44

Van een studentenleider tot een bejaarde vrouw – de nieuwe golf van geweld in de heuvelachtige districten van Manipur en in de uitlopers heeft nog meer slachtoffers geëist, hoewel een bijgewerkt dodental niet is vrijgegeven door de staat.

Zondag had minister-president Biren Singh gezegd dat maar liefst 40 “terroristen” was gedood als onderdeel van operaties in kwetsbare gebieden, hoewel hij hun identiteit of de periode waarin de sterfgevallen plaatsvonden niet heeft onthuld.

In Premium | Drie weken na het geweld in Manipur liggen meerdere lichamen onopgeëist in mortuaria van ziekenhuizen

Onder de doden in de laatste geweldsronde bevindt zich Jacob Jamkhothang Touthang (37), die op 27 mei 's avonds werd vermoord in het dorp T Chavangphai in het heuveldistrict Churachandpur , aan de grens met het daldistrict Bishnupur.

Uitzicht van een beschadigd huis in het door geweld getroffen gebied van Sugnu, in het district Kakching, Manipur. (PTI)

De vrouwen, kinderen en bejaarden uit het dorp waren op 3 mei zelf geëvacueerd nadat er voor het eerst geweld uitbrak in de staat. Volgens Jacobs broer Lhunkholet blijven er alleen mannen in het dorp om het te 'beschermen'. Hij zei dat Jacob in het district Kakching was geweest voor een trainingsprogramma voor de ontwikkeling van vaardigheden van de overheid, maar terugkeerde nadat het geweld uitbrak.

“Ons dorp ligt naast een Meitei-dorp, gescheiden door een open ruimte. Jacob en twee van zijn vrienden hadden op 27 mei dienst als dorpsverdedigingsvrijwilliger. Rond 17.00 uur zeiden zijn vrienden, die bij hem waren, dat er een explosie was en dat hij in de borst was geschoten. Ze konden het lichaam niet bergen, maar vertelden ons wat er was gebeurd. Ik heb het lichaam de volgende dag teruggevonden en naar het districtsziekenhuis van Churachandpur gebracht. zei hij.

Must Read | Express View on Manipur geweld: SOS van Imphal

Volgens Lhunkholet studeerde Jacob aan de Don Bosco School, Maram, tot klas 10 en ging hij werken in de BPO-sector in Chennai voordat hij terugkeerde en begon te werken bij een mobiele reparatiewerkplaats in Tuibuong, Churachandpur. Hij was ook de gezamenlijke secretaris van de Kuki Students’ Organisatie – Henglep-eenheid.

Een inwoner probeert een brand te doven die brak uit te midden van botsingen tussen gewapende groepen en veiligheidstroepen in Manipur. (PTI)

Thangminlun Haokip (26), een inwoner van het dorp Phaisi in het binnenland van het heuveldistrict Chandel, stierf op 28 mei in het dorp Thingkangphai, dicht bij de grens van het district met het valleidistrict Kakching, zei zijn familie. Volgens zijn neef Hollal Haokip was hij de vorige dag naar Thingkangphai gegaan om familie en vrienden te bezoeken.

Advertentie

“Laat in de nacht werd het dorp aangevallen door gewapende mensen, het zouden burgers kunnen zijn of commando's, en hij werd neergeschoten, ” beweerde hij.

In Political Pulse | Waarom geweld in Manipur een gevaarlijk precedent is en Center nu moet handelen

Het lichaam bevindt zich momenteel in het districtsziekenhuis van Churachandpur, waar het later die dag werd gebracht door de Kangleipak ​​Kanba Lup (KKL) outfit.

“Zijn vader is het hoofd van het dorp Phaisi, iedereen weet dat hij #8217; is een student. Hij is onlangs afgestudeerd aan het MB College in Imphal,” zei Hollal, eraan toevoegend dat hij, aangezien hij uit een dorp in het binnenland kwam, niet eens een dorpsverdedigingsvrijwilliger was.

Advertentie Jawan van het leger houdt de wacht in het door geweld getroffen gebied van de stad Imphal, Manipur. (PTI)

Onder de slachtoffers bevond zich ook Lethoi (63), die op 28 mei werd achtergelaten toen bewoners vluchtten uit het dorp Langching nabij Sugnu in het district Kakching – een epicentrum van het recente geweld. Later die dag werd het dorp platgebrand terwijl zij erin zat.

Haar zoon Letminlun is de vice-directeur van de Christian English Higher Secondary School in het dorp, en een van de ongeveer 30 mannen in de dorp die dorpsverdedigingsvrijwilligers waren.

Lees ook | Geweld Manipur: Amit Shah verzekert onderzoek, vraagt ​​Kuki-groepen om 15 dagen vrede te bewaren

“Vanaf ongeveer 02.30 uur begon het schieten en waren we in vuurposities om het dorp te beschermen. De vrouwen en kinderen waren allemaal in de kerk. We trokken ons allemaal rond 11 uur terug omdat het dorp omsingeld was en we vertrokken met de gedachte dat alle mensen in de kerk geëvacueerd waren. Later ontdekten we dat mijn moeder was achtergelaten,” zei hij.

De familie heeft haar lichaam nog niet. “We zijn geëvacueerd naar Churachandpur, maar we kunnen niet naar het dorp gaan,” zei hij.

Personeelswacht van het leger in de nasleep van de recente aanval geweld, in Manipur. (PTI-foto)

De plotselinge opflakkering eiste ook het leven van Thangjam Lemba (27), die op 28 mei 's middags werd gedood in een rijstveld nabij het dorp Leitanpokpi, in de grens van het district Imphal East met het district Kangpokpi. .

Advertentie

Volgens zijn neef Thangjam Khambatun was er die ochtend vroeg een vuurgevecht in het gebied tussen veiligheidstroepen en gewapende mensen in de heuvels begonnen.

“In de middag werd het rustiger en stopte het vuren , maar kort daarna werd Leitanpokpi in brand gestoken door Kuki-militanten. Ons dorp is vlakbij, dus gingen we kijken of we wat mensen konden redden. Maar toen we dichterbij kwamen, begonnen ze op ons te schieten. We renden weg om ons te verstoppen in de rijstvelden,” beweerde hij.

Lees ook

Rechterspanel onderzoekt geweld in Manipur: Amit Shah

Wrestlers' protest: Trust politieonderzoek, zegt Anurag Thakur; Tikait belt … 'Hallo, meneer Modi': Rahul Gandhi grapt, zegt 'neem aan dat mijn telefoon wordt afgeluisterd'

Wrestlers' protest: Het verhaal tot nu toeAdvertentie

Hij zei dat Lemba vermist was toen ze het personeel gingen tellen. Later vonden ze zijn lichaam in de rijstvelden. Volgens Khambatun volgde Lemba lessen voor basisschoolkinderen in zijn dorp om de kost te verdienen.