PDP-BJP bondgenootschap te blijven, maar Mehbooba waarschuwt voor ‘chaos’ als de Vallei van de jeugd niet gehoord

0
46

Premier Narendra Modi met Jammu en Kasjmir Chief Minister Mehbooba Moefti. (PTI/Foto Bestand)

Terwijl de afwikkeling van twijfels over de toekomst van haar coalitie-regering in Jammu en Kashmir na het aftreden van twee BJP-ministers, de eerste Minister van de Mehbooba Moefti op zaterdag gewaarschuwd dat het Dal in op weg was voor de “chaos” als de maatregelen niet werden genomen om de woede en onvrede van de jeugd.

Spreken op een bijeenkomst met haar PDP leiders, ministers en de wetgever hier, duurt meer dan drie uur, Mehbooba zei: “De jongeren hebben genoeg gegeven aanduiding van hun woede en onvrede van de afgelopen jaren, zelfs terwijl ze een kans gaf voor de democratie om zelf te spelen. Maar helaas, de signalen werden genegeerd, met het land politieke leiderschap laten uitvoeren van ideeën of na het bereiken van een dead-end. De democratische staatsvorm van India moet reageren op deze uitdaging voor de politieke en humanitaire crisis in Kashmir ontaardt in grotere chaos.”

Ook lees – | Slachtoffer zijn moeder beklaagt zich: ‘Het meisje dat hield van paarden, weilanden… nu in een eenzaam graf’

Op hetzelfde moment, de PDP noemen het aftreden van twee BJP ministers in de zaak van de Kathua verkrachting en moord als een vertrouwenwekkende maatregel die zou het bondgenootschap versterken.

De BJP wederzijds is, met de algemeen secretaris en J&K in-charge Ram Madhav dat is gericht op een persconferentie in Jammu te zeggen ze had doorgestuurd aftreden te Moefti, terwijl verduidelijken dat haar leiders werden alleen schuldig aan “overmoed”. Ook beweerde krediet voor de snelle onderzoek in de Kathua geval.

De aanpak van de media na de PDP vergadering, senior partijleider en minister van Naeem Akhtar gezegd, de partij ook waardering voor de “steun en solidariteit” extended door het land voor de acht-jaar-oude Kathua slachtoffer, en hoopte op een soortgelijke steun aan het oplossen van de politieke problemen van J&K. “de manier waarop De de mensen van dit land vastgesteld (het meisje), de manier waarop zij hieven hun stem, de manier waarop ze hebben ons geholpen met het handhaven van de geloofwaardigheid van het onderzoek… van De partij zal falen in zijn plicht als we niet onze dankbaarheid uit te drukken… We verwachten dezelfde houding, ongeacht de partij die connecties, ongeacht ideologische voorkeuren, om te kijken naar de rusteloosheid van onze jeugd, om te kijken naar de problemen van onze jeugd op de politieke problemen van een humanitaire hoek, en de handen ineen te slaan om ons te helpen genezen van de wonden.”

Ook lees – | Uitgezet NC leider van Jammu zegt de Hindoe eerste, moet de strijd tegen ‘onrecht’

De PDP vergadering toegesproken door verschillende partij-leiders, met inbegrip van Mehbooba broer en Minister Tassaduq Moefti, die had een storm met zijn opmerkingen naar De Indian Express op donderdag dat de bondgenoten van de PDP en de BJP had “eindigde steeds partners in crime”.

Bronnen zei dat in zijn adres, Tassaduq herhaalde zijn standpunt, en vroeg de leden van de partij naar binnen te kijken en uit te reiken naar de mensen. “Onze partij heeft een politieke agenda, die we niet kunnen negeren,” geciteerde bronnen Tassaduq zo te zeggen. “We moeten niet alleen kijken in de richting van het Centrum en Pakistan. We moeten ook de hand te reiken. We moeten om te beginnen grass-root activiteit, mensen overtuigen van onze agenda en het beleid.”

Andere leiders partij heeft zijn bezorgdheid uitgedrukt over de civiele moorden in de Vallei. “Zij opgeroepen tot een betere coördinatie tussen burgerlijke en militaire ambtenaren, zodat er geen doden van onschuldigen,” zei de leider.

In haar toelichting, de CM zei: “Intolerantie en de haat zijn raken in het land van de kernwaarden en poseren grote bedreiging voor pluralisme, de enige optie voor het bereiken van de doelen India heeft. India beschikt over een composiet cultuur en niemand heeft overheersing. We hebben om te houden van deze beschaving leeft.”

Akhtar zei dat ze het waardeerden dat de BJP “ondersteuning” in het krijgen van de ministers tot aftreden te dwingen. “De Minister-president, Minister, Ram Madhavji en Amit Shahji, ze speelden een rol en zocht het ontslag van twee BJP ministers, over wie het kwam in de media dat ze niet spelen een positieve rol. Dat was een vertrouwenwekkende maatregel. En als de PDP en de BJP blijven hun problemen op te lossen op een soortgelijke manier, is er geen vervanging voor deze alliantie.”

De minister voegde eraan toe dat de Kathua verkrachting en moord ontwikkelingen had gemaakt, een ’emotionele band’ tussen J&K en de rest van het land. “We willen deze band te worden versterkt. Als de mensen van het land te begrijpen, dat het volk van Kasjmir zijn geen monsters, (als ze begrijpen ze niet hun vijanden… ze zijn onze eigen mensen, ik denk dat we kunnen verder gaan met het proces van verzoening.”

Akhtar, echter, back-wat Tassaduq had gezegd, op de PDP en de BJP “partners in crime”. “Wat Tassaduq Moefti sahib zei, dat staat voor een emotie. Die staat, in feite, de pijn van deze plaats. Zoals ik al zei, de remedie om de pijn te verzachten is een ondersteuning vergelijkbaar met die van het hele land gaf ons in de Kathua geval. Mensen (India) moet ons steunen, onafhankelijk van de overheid, onafhankelijk van de overheid, die de regels in Delhi of Jammu en Kasjmir. Wij geloven dat het tot de mensen van India niet te begrijpen onze humanitaire problemen, onze wonden, het zou niet gebeuren.”

In Jammu, senior BJP leider Ram Madhav, die was gericht op een persconferentie met de Vice-CM Nirmal Singh van de partij, drong erop aan dat het motief van de twee ministers, die ontslag nam op vrijdag, in het lidmaatschap van de Hindoe Ekta Manch protest in de ondersteuning van de Kathua beschuldigd werd van “het wegnemen van twijfels over de onderzoeken en de mensen gerust stellen dat er geen intimidatie van geen kwaad”. Maar, voegde hij eraan toe, “Zekere mate van beoordelingsvrijheid, zijn gehandhaafd. Soms, gebrek aan inzicht, wil dat niet kantelen, maar het gebrek aan inzicht leidde tot een misverstand zelfs over de ministers, en dat is waarom ze besloten om af te treden.”

Madhav hopen dat dit betekent dat er geen gevaar voor de BJP coalitie met de PDP. “We hebben gedaan van ons steentje bij te pakken of weg te nemen de angsten en misvattingen in de hoofden van de mensen, niet alleen in Jammu en Kashmir, maar ook het hele land door te vragen onze twee ministers ontslag te nemen.”

In een duidelijke verwijzing naar Tassaduq opmerkingen, voegde hij eraan toe, “de Rest van de byanbaji (jaarrekening) we hebben gehoord op een dagelijkse basis in de laatste paar dagen, ik zal wachten op de PDP te bekijken en over te brengen wat is de mening van de leiding. Dan zullen wij zien.”

De BJP leider benadrukte ook dat de ministers niet afgetreden onder druk van de PDP. “Niemand bepaalt de agenda voor ons,” zei hij. “We hebben allebei gelijk en verantwoordelijke partners en wij zijn niet gedicteerd door niemand, noch iemand dicteert ons. We werken samen voor het welzijn en de verbetering van Jammu en Kasjmir.”

Beweren dat het was omwille van de BJP dat de chargesheet had klaargemaakt tegen de Kathua beschuldigd op tijd, Madhav zei bleek dat er sprake was van geen probeert te maken van obstakels in het onderzoek. “Onze partij stond van de regering over de kwestie van het onderzoek,” zei hij. Overigens, BJP ministers hadden gezamenlijk opgeroepen Moefti te proberen te overtuigen haar om de hand over de zaak aan de CBI.

Madhav zei de brute verkrachting en moord had “geschud het geweten” van de natie, en zei partijen, in het bijzonder het Congres, “moeten niet om politiek of religie in.”

Hij ontkende dat partijleiders speelde een rol in de Hindoe Ekta Manch agitatie. BJP staatssecretaris Vijay Sharma, die leiding gaf aan de Manch, “is niet meer onze office-drager”, zei hij.

Over de BJP ‘ s positie op de deportatie van de Rohingya van Jammu en een schijf te verwijderen nomaden met inbegrip van Bakerwals van de bossen en de overheid het land, Madhav zei: “We hebben een duidelijke en consistente staan op zowel de problemen.”

In wat blijft een netelige kwestie met de PDP al, voegde hij eraan toe dat de BJP had verteld dat de Moefti regering te trekken van de richtlijn op de ingreep van de nomaden. De overheid had eerder vertelde de politie en de administratie om niet “politiebescherming” voor anti-aantasting schijven tegen tribale bevolking, zonder voorafgaande goedkeuring van de Tribale Zaken. Sommige elementen in Jammu geprojecteerd deze ingreep als een poging om de “wijzigen van de bevolking van Jammu”.

Voor al het laatste India Nieuws, download Indian Express App